VI Niedziela zwykła, 14 lutego 2021 r.

a. doroczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy,
b. wspomnienie Św. Walentego, patrona zakochanych,
c. Msza św. z udziałem przedszkolaków, o godz. 16.00,
d. katecheza dla kandydatów do bierzmowania – Rok I przygotowania o g. 16.00.
e. rozpoczęcie 54. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwością pokonywać kryzys. Jest to czas przebłagania Boga za grzech pijaństwa oraz czas podejmowania ofiar, w tym abstynencji w intencji uzależnionych od alkoholu.

2. W środę:

a. Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu.
b. Msze Święte: o g. 7.30, 8.15 (szkolna), 10.00 (szkolna), 15.00, 18.00 i 19.30. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głów popiołem.
c. wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, która obowiązuje tych, którzy ukończyli 14. rok życia, bez górnej granicy wieku.
d. post ścisły, co do jakości i ilości, który obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i rozpoczęli rok 60 rok.
e. rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty.
f. rozpoczęcie okresu Komunii świętej wielkanocnej, który będzie trwał do 30 maja, tj. do niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

3. W Wielkim Poście:

a. czwarte przykazanie kościelne wzywa nas, byśmy we wszystkie dni tego okresu powstrzymywali się od udziału w zabawach.
b. nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o g. 8.15 (z udziałem uczniów), 17.15 i 19.30.
c. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

4. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Pana Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
5. Czuwanie modlitewne w sobotę w godz. 17.30-22.00.
6. W przyszłą niedzielę, 21 lutego:

a. Wspomnienie św. Piotra Damiano (1007-1072), biskupa i doktora Kościoła;
b. Msza św. z udziałem dzieci, które się przygotowują do I Spowiedzi i Komunii Świętej o godz. 16.00.
c. Gorzkie Żale o godz. 17.15.
d. kwesta na rzecz naszych Parafian, którzy doświadczają biedy.